“Prike” pobjednici prvog banjalučkog turnira “Kocka 2020”

Nakon ukupno tri odlaganja održavanja turnira u tzv. nogotenisu pod simboličnim nazivom „Кocka 2020“ konačno je po prvi put u našem Gradu, u periodu od 29. septembra do 02. oktobra turnir i održan.

Pobjednik ovog turnira je ekipa pod nazivom „Prike“ koji su osvojili glavnu nagradu a to je novčana nagrada od 1.000,00 КM, drugo mjesto osvojila je ekipa „Poligraf“ a nagrada uključuje rafting za 6 osoba sa Rafting klubom „Argonaut“ i kupon od 100,00 КM u Whiskey baru „Sinatra“, dok je treće mjesto osvojila ekipa „Dream team“ a nagrada je kupon od 100,00 КM u Sport pubu i kupon za stoni tenis u Stonoteniskom klubu „Spin“.

Takođe, nagrađeni su bili i najmlađi učesnici, koji su osvojili prigodnu nagradu u vidu pinjate u kojoj su se nalazile zaslužene medalje.

Кocka je veoma popularna igra, sa izuzetno jednostavnim pravilima. Ekipu čine dva ili tri igrača u zavisnosti od toga da li ekipa želi da ima izmjenu, lopta se servira nogom u suprotno polje protivnika, igra se na dva dobijena seta do 11 u poenima, lopta se može prebaciti odmah nakon što jednom odskoči u polje bakon servisa, a može se dodati i saigraču pa da on prebaci ili da saigrač vrati pa se lopta „na treću“ prebacuje u polje protivnika.

“Iako je vladala ogromna zainteresovanost za učestvovanje u turniru ipak smo ograničili broj ekipa na 32. Кao organizatori ovog turnira potrudili smo se da događaj privuče što veću pažnju, u čemu smo i uspjeli.  Prvenstveno je zainteresovanost igrača bila velika, publika je vjerno svaku veče pratila i velikodušno navijala za svoje favorite, a zainteresovanost sponzora bila je vidljiva na samom turniru u vidu velikom broja reklamnih plakata sponzora turnira”, saopštili su organizatori turnira iz agencije “Goodhost” iz Banjaluke.

Iako je sportski duh i kvalitetno druženje primarni motiv svima, organizatori su ipak vrijednim nagradama dodatno motivisali sve učesnike.

“Želimo prije svega da se zahvalimo svim sponzorima koji su dali podršku ovom turniru, učesnicima turnira koji su pokazali ogromnu zainteresovanost za učešće na turniru, publici koja je bodrila sve ekipe ali i poštovala propisane mjere zbog trenutne pandemije te se nisu okupljali u velikim grupama i držali su propisanu distancu”, saopštili su organizatori.

Organizatori se nadaju da će ovaj turnir postati tradicija i da će naredne godine biti još bolji, bez epidemoloških mjera i vanredne situacije.