Obilježavanje Badnjeg dana u Banjaluci: Svečana povorka, kočije sa badnjacima i kuvano vino !

Banjaluka će i ove godine, poštujući tradiciju, vjeru i običaje, svečano obilježiti Badnji dan, 6. januara.

Proslava će započeti Svetom arhijerejskom liturgijom u Hramu Hrista Spasitelja u 9.00 časova. Nakon liturgije, u 9.30 časova, na parkingu ispred Crkve Svete Trojice okupiće se kolona kočija sa badnjacima.

Svečana povorka krenuće u 10.00 časova prema Hramu Hrista Spasitelja, a oko 10.15 časova okupiće se kod Narodnog pozorišta Republike Srpske.

Dolazak povorke ispred Hrama Hrista Spasitelja predviđen je u 10.30 časova, gdje će se obaviti osveštanje badnjaka. Za sve prisutne biće obezbijeđeno kuvano vino. Tradicionalno, badnjak će biti unesen i u Gradsku upravu.

Iz Gradske uprave pozivaju sugrađane da se pridruže proslavi i zajedno, uz pjesmu i kuvano vino, obilježe Badnji dan.

izvor : Banjaluka.com/ Foto: A. Čavić/ Grad Banjaluka

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *