KUVALJA: Igrači više nemaju razlog za nezadovoljstvo
Tadašnji predsjednik je napustio klub i ostavio ga bez budžeta, sa potpisanim ugovorima koji nisu imali finansijsko pokriće. Borac je u takvim okolnostima ušao u novu sezonu, nakon prošlogodišnjeg dramatičnog spasavanja opstanka u Ligi — i prvog tima i mlađih kategorija.
Danas, samo nekoliko mjeseci kasnije, Borac je u vrhu tabele Premijer lige i Lige Republike Srpske.
Omladinski pogon se razvio i učetvorostručio svoje članstvo, uz nastupe na svim turnirima i takmičenjima.
A ono što je posebno važno nakon dugog perioda, plate igrača su redovne. Do kraja godine biće uspostavljen potpuno uređen sistem isplata, tako da igrači dobijaju sve obaveze čak i prije roka.
Obraćanje Kuvalje:
Na molbu svojih prijatelja, bivših rukometaša i građana Banja Luke, preuzeo sam klub u trenutku kada je stanje bilo izuzetno teško.
Prvo što sam uradio bilo je sagledavanje glavnih ugovornih obaveza i dugova. Samo dugovi prelaze milion konvertibilnih maraka, a uz to je potreban i dodatni budžet za plate igrača i sve ostale troškove funkcionisanja kluba.
Sa svim našim dobavljačima sam sjeo i dogovorio da sačekaju stabilizaciju, jer su igrači i omladinski pogon osnova funkcionisanja Borca.
Zatekao sam veoma lošu situaciju, ali smo se organizovali, vratili omladinski sistem, podigli trenažni proces i rezultate, i doveli klub do vrha tabela.
Naravno, javilo se i nezadovoljstvo kod pojedinih igrača — upravo onih koji imaju najveće plate, preko 3.000 KM. Sa svima sam održao sastanak, objasnio težinu situacije i ponudio reviziju plata. To je kod nekih izazvalo otpor, ali moramo biti iskreni: plate se moraju opravdati, prema građanima Republike Srpske, Banja Luke i institucijama koje nas podržavaju.
I ono što sam obećao, ispunio sam. Nisam promijenio nijedan ugovor. Radio sam samo na tome da ih ispoštujemo.
nek ostanu na tribinama i gledaju kako se igra i kako se vodi klub.
Želim da izrazim zahvalnost institucijama Republike Srpske, Gradu Banjaluci, našim partnerima i generalnom sponzoru MTEL-u na podršci, razumijevanju i povjerenju. Bez njihove pomoći, ova stabilizacija i napredak ne bi bili mogući.
Posebnu zahvalnost upućujem predsjedniku Republike Srpske, gospodinu Miloradu Dodiku, koji je uvijek bio uz nas i uz sport, i uz Borac. Njegova podrška nam mnogo znači.
