TORS na sajmu u Budimpešti

Turistička organizacija Republike Srpske nastupa na sajmu turizma u Budimpešti pod nazivom “Travel Exhibition” Hungexpo. Prvog dana sajma primjetna je bila velika posjećenost našeg štanda od strane mađarskih državljana. Takođe, štand TORS je posjetila i ambasador BiH u Mađarskoj, NJ. E. gđa Biljana Gutić Bjelica. Na ovogodišnjem sajmu turizma izlagači su pored Republike Srpske, Srbije, Hrvatske, Slovenije….takođe, izlagači iz Španije, Malte, Afrike, Australije, Tunisa, Egipta…itd…

Miodrag Lončarević direktor TORS kaže da kako se bliži ljetna turistička sezona akcenat u promociji turističke ponude biće stavljen na promociju banjskog, avanturističkog „out door“,seoskog i vjerskog turizma, te ponude nacionalnih parkova Sutjeske, Kozare i Drine, “city break” tura Banjaluke, Trebinja i Višegrada, muzičkih festivala koji se širom Srpske održavaju u ljetnim mjesecima, ali i planine Jahorina koja je interesantna tokom čitave godine.

Dalje kaže da sajmovi turizma u 2022.godini imaće veliki značaj u ponovnom pokretanju turističke privrede u cijelom svijetu, jer je ova industrija bila najviše pogođena pandemijom korone.
– Posebno u ovom periodu, dvije godine od početka pandemije sajmovi će biti jedinstvena mjesta za ponovne susrete i promociju destinacija u jednom novom svjetlu, kaže Lončarević

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *