Rukometaši Borca odbranili trofej Kupa Bosne i Hercegovine

Rukometaši Borca odbranili su trofej pobjednika Кupa BiH. U revanšu protiv Izviđača u Banjaluci su odigrali neriješeno 21:21, te su trofej osvojili zahvaljujuću pobjedi u prvom meču 23:22.

Borac m:tel je kao i prošle sezone pobjednik Kupa Bosne i Hercegovine!

Bio je ovo banjalučkom klubu sedmi trofej u najmasovnijem takmičenju u BiH u istoriji kluba, a drugi zaredom!

Crveno-plavi su u prvom dvoboju u Ljubuškom u furioznom finišu slavili sa golom prednosti (22:23), a u revanšu su upravo u finišu ispustili četiri gola prednosti i omogućili “skautima” da stignu do remija, ali nedovoljnog da trofej ne bi ostao u Banjaluci.

Aktuelni osvajači Kupa BiH u prvom dijelu bili su za nijansu bolji od “skauta”, dok je u nastavku utakmice viđena prava drama u Univerzitetskoj dvorani. U prvom dijelu najveću prednost Borac je imao od dva pogotka.

Održavali su Banjalučani vođstvo od nekoliko pogodaka, ali su gosti uspjeli da stignu do iznednačenja. Oko 300 vatrenih Lešinara je bodrilo rukometaše Borca m:tel tokom svih 60 minuta dvoboja u “kampusu”.