NEVEN STANIĆ: NE SLAŽEM SE SA UVOZOM STRANIH RADNIKA U REPUBLIKU SRPSKU

Sve više čitam i gledam kako se u Republici Srpskoj zapošljavaju strani radnici, dok naši ljudi odlaze iz zemlje, porucio je Neven Stanić odbornik Ujedinjene Srpske

Ističe da je samo ove godine, izdato je preko 2.000 radnih dozvola strancima u Republici Srpskoj i to Indijcima, Pakistancima, Bangladesancima ( ako se tako kaze), Nepalcima i ostalim -ancima.

 

– I da niko nista nije uradio po tom pitanju. Naprotiv, od poslodavaca se cak i promovise uvoz jos veceg broja radnika – kazuje on i dodaje:

– Ne možemo graditi budućnost ako nasi radnici odlaze, a na njihova mjesta dolaze radnici iz inostranstva. To nije normalno. Zato treba da ponudimo konkretne mjere i subvencije da vratimo nase ljude koji su otisli u inostranstvo da rade, ali isto tako da pruzimo jaku podrsku domacim radnicima. Uputicemo konkretne izmjene zakona u parlamentarnu proceduru i raditi na podizanju svijesti ovog izazova

Ako se ne probudimo sada – kasnije će biti kasno. Republika Srpska treba da ulaže u svoje ljude, ne da ih zamjenjuje – poručuje Nenad i zaključuje:

– Ovi strani radnici koji nam dolaze su ljudi koji imaju totalno drugacije poimanje o nama i nasoj kulturi, obicajima i tradiciji, a pogotovo imaju drugacije poimanje odnosa prema porodici, zenama, suprugama, majkama i djeci sto je kljucno za njihovu bezbjednost. Evropa se kaje zbog svojih politika, a mi ne smijemo napraviti istu gresku. Moramo sacuvati sami sebe, jer ionako nas je malo.

Poslodavci prihvataju takve radnike zarad profita, a kasnije ce spavati u njihovim kucama i zvace ih svojim ZETOVIMA. JA TO NECU – poslao je jasnu poruku.

 

 

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *