Koncert “Serenada za Italiju” u Banjaluci 27. februara !
Koncert „Serenada za Italiju“ je koprodukcioni projekat Narodnog pozorišta Republike Srpske i Udruženja Italijana Banjaluke, a biće održan u NPRS, u sklopu petog po redu festivala italijanske kulture „Insieme“ u četvrtak, 27. februara od 20 časova.
Koncertom diriguje Dušan Vere Urošević.
Publika će imati priliku da uživa u kompozicijama Antonija Vivaldija, Antonija Salijerija, Ermana Volf-Ferarija i Roberta di Marina.
Pored Gudačkog orkestra Narodnog pozorišta RS, poklonicima nota predstaviće se i mladi solisti: Marija Pilipović (pikolo flauta), Maša Malešević (oboa) i Luka Lopičić, kome je ovo prva saradnja sa Simfonijskim orkestrom NPRS.
izvor : banjaluka.net.
