Banjaluka dobija još jedan park, evo kako bi trebao izgledati (FOTO)
Banjaluka dobija novi park sa jezerom, poručili su iz Gradske uprave.
– Napokon ostvarujemo i ovaj san. Ova bajka postaje realnost. Banjaluka dobija najveći gradski park, jezero i nove sadržaje za sve generacije, a sa pripremnim radovima smo već počeli, poručio je ovo gradonačelnik Draško Stanivuković.

Izjavio je da iako je ovaj projekat blokiran više puta, izgradnja ipak počinje.
– Ovaj projekat jedan je u nizu projekata koje je Skupština Grada više puta blokirala i dan danas ne dozvoljava njegovu realizaciju. Kao i svaki put, pronašli smo način da zaobiđemo ove izazove i počnemo sa realizacijom. Naredne godine u ljeto ovdje se družimo – kazao je gradonačelnik.

Gradska administracija pokrenula je projekat izgradnje najvećeg gradskog parka, a gradnju istog podržali su brojni građani i stručna javnost.

