Pogledajte repertoar Narodnog pozorišta Republike Srpske za mart !!!
Tokom marta ljubitelje pozorišne umjetnosti u Narodnom pozorištu Republike Srpske (NP RS) očekuje bogat repertoar.
Na Velikoj sceni i sceni “Petar Kočić” biće odigrane predstave nastale u produkciji nacionalnog teatra Srpske, a za 8. mart od 20.30 zakazano je premijerno izvođenje predstave “Arapska noć”.
Predstava nastaje u režiji Milana Bogdanovića, a po tekstu Rolanda Šimelpfeniga, jednog od najizvođenijih njemačkih dramskih pisaca.
Kako je saopšteno iz NP RS, autorski tim, pored Bogdanovića, čine dramaturg Aleksandar Vasiljević, scenografkinja Dunja Kostić, kostimografkinja Ivana Ristić, kompoziciju potpisuje Luka Lukić, a asistent reditelja je Marko Ristić, student druge godine režije Akademije umjetnosti u Banjaluci.
“Lektor je Nataša Kecman, producent Nikola Đaković, a uloge su povjerene Željku Erkiću, Nataši Perić, Senadu Milanoviću, Bojanu Kolopiću i Isidori Davidović, studentkinji četvrte godine Glume na Akademiji umjetnosti u Banjaluci”, navedeno je u saopštenju NP RS.

