Ruski ambasador: Španski turizam gubi oko dvije milijarde evra godišnje !
Turistički sektor Španije godišnje gubi oko dvije milijarde evra potencijalnih prihoda od ruskih turista, rekao je ruski ambasador u Madridu Jurij Klimenko.
“Žao nam je što se Španija pridružila dodatnim ograničenjima, uključujući zahtjev za tranzitne vize za Rusiju”, rekao je Klimenko agenciji TASS.
On je dodao da će, kada je u pitanju turizam, odluka EU o daljem pooštravanju viznog režima za ruske državljane nesumnjivo dovesti do daljeg pada ruskog turizma u Španiji i imaće negativan ekonomski efekat na lokalni turistički sektor.
“Prema približnim procjenama, španski turistički sektor, u poređenju sa vremenom prije pandemije, godišnje manjka oko dvije milijarde evra potencijalnih prihoda od ruskih turista”, dodao je Klimenko.
izvor : Nezavisne
